середа, 28 червня 2023 р.

З Днем Конституції

 

 Україна святкує День Конституції щорічно 28 червня. Цей святковий день має велике значення для країни, оскільки він символізує важливість правової бази, на якій ґрунтується держава. День Конституції відзначається як свято, що вшановує конституційні принципи, демократію та права людини.

Конституція є основним законом держави, що визначає права і обов'язки громадян, структуру влади, засади функціонування держави та взаємовідносини між людьми та державою. День Конституції є можливістю для українців відзначити цей важливий документ, який гарантує їхні права та свободи.

 Конституція України визначає наш шлях як демократичної держави, гарантує права та свободи українців та закріплює їхні обов'язки. До введення воєнного стану День Конституції в Україні оголошувався вихідним, але цей рік стане винятком.  Цього року вихідного День Конституції не буде через повномасштабну війну з РФ. В Україні оголошено військовий стан, який скасовує дію статті про святкові та неробочі дні. Можливо, до наступного Дня Конституції війна в Україні вже закінчиться і ми насолодимося вихідним на честь свята після нашої перемоги.

Конституція України

Основний документ країни був прийнятий Верховною Радою в ніч на 28 червня 1996 року - на п'ятий рік після проголошення незалежності України. Після майже доби безперервної роботи у сесійній залі народні депутати таки ухвалили документ 315 голосами.

У ньому визначалася сильна президентська влада, гарантувалися права приватної власності, затверджувалися нова державна символіка, статус української мови як єдиної державної, Крим визнавався автономною республікою в складі України. При цьому Україна була останньою з колишніх радянських республік, яка прийняла нову Конституцію.

Того ж дня Конституція України набула чинності.

Прийняттям Конституції у 1996 році ознаменувався початок становлення і розвитку України як нової демократичної та незалежної країни.

У ній передбачена жорстка процедура змін: для її редагування, в залежності від розділу, потрібно від 2/3 до 3/4 голосів від конституційного складу парламенту.

Також у Конституцію неодноразово вносилися зміни. Наприклад, у 2019 році Верховна Рада внесла зміни до Конституції щодо стратегічного курсу держави на набуття повноправного членства України в Європейському Союзі і НАТО.

Прелистайте Конституцію України , освіжіть в пам'яті її зміст  та  пройдіть тест щоб перевірити себе за посиланням https://docs.google.com/forms/d/10aFhPjcVxxqenAh0xL8fAgOukftpGbNmHuDBDW99syw/edit . 



понеділок, 26 червня 2023 р.

ЩОРІЧНО 22 ЧЕРВНЯ


Кожного року 22 червня ми вшановуємо пам'ять загиблих співвітчизників,що загинули у роки Другої світової війни. Горем і болем вона увірвалась в кожну українську домівку, кривавою лінією пройшла через кожне серце, кожну долю.

Сьогодні ми знову відчуваємо смертельний подих війни – на наших очах гинуть люди, діти, зруйновані будинки, школи, лікарні, об’єкти інфраструктури, понівечені людські долі, розлучені сім’ї… Водночас життя та здоров’я громадян є найбільшою цінністю держави. Про це завжди треба пам’ятати.

Тож в цей день  згадаємо і вшануємо подвиг тих, хто загинув за свободу України в роки Другої світової війни і в наш час.

Вічна пам’ять загиблим. Честь і слава живим героям!


середа, 14 червня 2023 р.

Хвилинки поезії

«Чи у нелюдів є межа???

Автор : В. Боровська


Обливається серце кров'ю
Підірвали Каховську ГЕС.
Що ж ви робите, безголові???
Хочу крикнути до небес.

Ви пустили вже ріки крові,
Ви вже стерли з землі міста.
Ви на голову нездорові!
Де ж дикунства межа ота?

Під водою зникають села,
Поглинає вода міста.
Вас вовчиця в цей світ привела?
Що ж ви робите, сволота?

Пливуть розгублені собаки,
Десь худоба чиясь реве.
Що ж ви робите, скотиняки???
Ви ж вбиваєте все живе!

А вода піднімається вище,
А з водою і рівень біди.
Під водою уже кладовища,
З хімікатами всі склади.

З водосховища в Чорне море
Все шкідливе несе вода.
Це не лиш українське горе.
Це планети уже біда.

В зоопарку втонули звірі,
По проспекту пливуть бобри.
Що ж ви робите, бузувіри???
Божа каро, зійди згори!
.
Навіжених отям в мордорі!
Зупини на землі цей жах!
Вже вони наробили горя,
Що достатньо на сто Гааг

Я звертаюсь до вас, земляни!
Якщо знову ви змовчите,
То ви втратите під ногами
Ту планету, де всі живете.

Зупиніть навіжену мавпу,
Що загрозу несе таку,
Відберіть з її рук гранату
І не дайте зірвать чеку.

Зуби зціпимо і до бою,
Хоч нестерпно цей біль пече
І змикають в строю герої
Ще щільніш до плеча плече.
В.Боровська. 06.06.2023р.














вівторок, 13 червня 2023 р.

Катастрофа на Каховській ГЕС.

 


6 червня сталася катастрофа : Російські війська підірвали греблю Каховської ГЕС – станції, що забезпечує південь України електроенергією і прісною водою.

В перші ж години після підриву вода повністю або частково затопила на правому березі вісім населених пунктів та один мікрорайон Херсона.

Близько 16 тисяч людей на правобережжі Херсонщини потрапили в критичну зону. Лівий берег, окупований росіянами, опинився ще в більшій небезпеці – він нижчий за рельєфом. 

Глава МЗС Дмитро Кулеба назвав підрив Росією Каховської ГЕС жахливим воєнним злочином і, ймовірно, найбільшою техногенною катастрофою в Європі за останні десятиліття. Інцидент засудили низка іноземних лідерів і європейських посадовців.

 У Херсонській ОВА працює гаряча лінія для допомоги постраждалим внаслідок підриву російськими окупантами Каховської ГЕС та координації роботи волонтерів:

📞0-800-101-102

Вся актуальна та достовірна інформація щодо подій Херсонської області публікується у офіційному телеграм-каналі штабу ліквідації наслідків підриву Каховської ГЕС

https://l.facebook.com/l.php?


Міністерство культури та інформаційної політики  України






БЛИЗЬКО ДО УКРАЇНСЬКОГО СЕРЦЯ

Про киянина та одного із засновників кубофутуризму Казимира Малевича знають, напевно, всі.  Але чи чули ви про українця Олександра Архипенка...